חברון

בזמן האחרון יוצא לי יותר ויותר לצלם בשטחים צילום חדשותי. מסוג המשימות שלא אני בוחר אותו - טלפון ממערכת החדשות שמודיע לי לאן להגיע ומתי. אחת מהמשימות היתה כתבה על חברון וכל מה שקשור לטיול של בתי הספר בחברון.

למי שמעונין שיכנס , אבל לא זה הנושא שלי למרות שלצלם את האנשים האלה ולשמוע אותם זה נושא מרתק מבלי להיכנס לעמדה אותה הם מייצגים וזה אולי רעיון לפוסט נוסף.

בין צילומי הכתבה ולראיונות שעשה הכתב ניסיתי למצוא כמה רגעים לצילום למאגר הפרטי שלי. התחלתי בחלון שמשך אותי , אמרתי לעצמי ''תתנתק מהמציאות ונסה לצלם כאילו אתה תייר בעיר זרה''.

בהתחלה זה עבד, הישוב היהודי בחברון הוא מאוד מיוחד ובצהרי יום שמש משחקי האור והצל מאוד נעימים ומזמינים.בכל זאת יש פה גם היסטוריה ולא משנה מה אתה חושב על המקום אי אפשר להתעלם מיופי המבנים והארכיטקטורה המקומית.אין לי ספק ולו הקטן ביותר שבמידה והישוב היהודי היה נגיד ממוקם במרוקו/תורכיה/יוון המוני ישראלים היו נוסעים לבקר שם

הפך להיות חלק מהרחוב. צילום:גור דותן

כאשר הגענו למתחם המערה הופתעתי מכמות המבקרים שהגיעו לבקר שם.אבל מהר מאוד מצאתי שאני חוזר לצלם במימד התיעודי האישי שלי ולא עוד צלם תייר שמצלם נופים.

כוחות הבטחון שהיו שם סיקרנו אותי , הדרך שהם כבר הפכו להיות חלק מהנוף המקומי.התמונה הראשונה היא של חייל משמר הגבול שעמד ועישן כאשר הוא נראה לי כל כך חלק בלתי נפרד מהרחוב. ( דרך אגב אם מישהו מזהה אותו אשמח שתחברו אותי אליו כי בשיחה שניהלנו לאחר צילום התמונה נתתי לו כרטיס שלי והוא אמר שישלח לי מייל על מנת לקבל את התמונה)

תמונה נוספת שאני אוהב זו התמונה של החייל והפח אשפה - זו תמונה שיש בה כל כך הרבה מהמציאות והיא כאילו מבויימת

כאילו מבויים - החיל והפח.

אני מסיים בעוד שתי תמונות אחת היא פורטרט עצמי שלי על רקע נושא הצילום שלי.והאחרונה לדעתי היא תמונה שיש בה גם הומר אבל מצריך מהצופה להתעמק קצת יותר לתוך הפריים

ולסיום כמו תמיד אני אשמח מאוד לכל תגובה.

הוספתי בצד שמאל של הבלוג תיבה שבקליק אתם מוסיפים את עצמכם לבלוג שלי.

לי זה חשוב לקבל פידבק ולדעת שאתם שם אז למי שלא קשה מוזמן לעשות כך.

#צילוםדוקומנטרי #פורטרט #צילוםדיוקן #צילוםעיתונאות #גורדותןצלם #צילוםתיעודי #חברון

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square