שינוי כיוון


רגעים בזמן

כשאדם נמצא בתהליך הוא לא תמיד יודע לאבחן את זה תוך כדי המסע עצמו, תנסו לשחזר רגעים שאתם מגדירים כחשובים ותבחנו את השאלה: האם ידעתי שזה רגע מכונן ?

 

את ההחלטה להפסיק ולרוץ אחרי החדשות קיבלתי די במודע,פשוט הרגשתי שמיציתי את הצורך לרוץ עם עוד עשרות צלמים ולהביא אותם סיפורים שוב ושוב מה גם שמאוד הפריע לי שמעמד הצלם הולך ומדרדר עד כדי כך שמערכות חדשות מסוימות לא היו מבחינות בין תמונה ממצלמת אבטחה לבין צילום איכותי.

להיות חלק מעדר צלמים זו תחושה מורכבת מהצד החיובי אתה כל הזמן בתחרות וצריך להתעלות/להשתוות לצלמים אחרים שעומדים ממש לצדך ולפתח שפה עצמאית וייחודית. מהצד השני אני מוצא את עצמי כל הזמן מצלם עם עוד עשרות צלמים כל הזמן ולי באופן אישי זו תחושה לא טובה.

זו אגב הסיבה שאני לא ממש אוהב קבוצות צילום, אני מביט אחרי זה בעשרות תמונות זהות כאילו מקבוצה של אנשים נשללה היכולת לחשוב וליצור בצורה עצמאית. שלא תבינו לא נכון צילמתי בעבר בקבוצות ועדיין נהנה מחברה טובה אבל גם אינטימיות עם מושא הצילום לא ממש מזיקה.

 

היום אני במסע,כלומר לא היום באופן ספציפי יותר בתחושה של זמן שלוקח למצוא את התחנה הנכונה באופן צלול וברור למי מכם שעוד זוכר איך חיפשנו את התחנה הנכונה בחוגה של הרדיו (נשמע זקן מדי?)

אני בוחר מה לצלם ואת מי לצלם, את המגזינים שאני עובד אתם וחייב להגיד שהתשוקה לצילום היא פתאום כפי שהיתה בפעם הראשונה שהחזקתי מצלמה. סוג של עיסוק בדיוק בחומרים שאני רוצה לעבוד אתם.

אני בוחן בכל פעם מחדש ומגלה שאת הניסיון שצברתי בעמל רב של שנים אני מצליח לתרגם לרגעים בזמן כפי שאני אוהב לקרוא להם.

 

השנים עושות את שלהן ותרגול המחשבה גם. הרגעים קופצים לך מול העיניים מתוך מודעות והבנה למה שאני רואה. לקח לי זמן להבין שבעצם לקחתי את כל הידע של השנים בכדי להעביר אותו למימד קצת אחר, לעשות את הצילום המשפחתי יותר ברמה תיעודית ולחכות לרגעים הנכונים הם המקצוענות שלי בסופו של דבר אם מחפשים הגדרה.

לא עוד צילומי תדמית מלוקקים, מחפש את האנשים כחלק מסיפור.

וזהו... כלומר לא הסוף, רק מחשבות מתוך פסק זמן במסע.

גור.

#צילוםילדים #גורדותןצלם

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square